Sık Sorulan Sorular (S.S.S.)
 
Neden yerli muz?
Cevap : Türkiyeye dışardan gelen yani ithal muzlar Guatemala, El Salvador, Nikaragua, Honduras, Costa Rica, Kolombiya ve Eguador gibi ülkelerden gemilerle gelmektedir. Buradan gemilere yüklenen muzlar 35 ile 50 gün arasında gümrüklere gelmekte ve buralarda belli bir süre bekledikten sonra 65 ile 80 gün arasında tüketiciye sunulmakta, muzun tazeliği gitmekte ve mineralleri azalmaktadır. Anamur Muzu ise bahçelerden toplandıktan sonra en fazla 10 gün içerisinde tüketiciye sunulmaktadır. Bu yüzden anamur muzunun tadı ve kokusu diger muzlarda bulunmamaktadır.
Sitenizin avantajları nelerdir?
Cevap : Muzu daha kaliteli daha ucuz ve daha saglıklı tüketmektir.PEKI NASIL? Türkiye de yetiştirilen muzlar önce yetiştiği bölgedeki komisyoncuya, oradan hangi ilde satılacaksa o ildeki komisyoncuya oradan da market ve manavlara son olarak da tüketiciye ulaşmaktadır. Anamuz tarım ltd. şti. ise siz değerli müşterilerimize en kaliteli muzları üreticiden tüketiciye sunmaktadır.
Siparişim ödemeyi yaptıktan sonra kaç gün içinde elime ulaşır?
Cevap : Anamuz tarım ltd. şti. Haftalık olarak siparişleri toplar ve her pazartesi kargoya teslim eder. Aynı gün içerisinde Adana merkez depoya ulaştırılır ve buradan gidecek oldugu illere dağıtılır. En gec 2-3 gun icerisinde ulastırılır.
Siparişim ulaşana kadar, muzlar ulaşım koşullarında bozulabilir mi?
Cevap : Siparişlerinizin aynı tazelik ve lezzette elinize ulaşabilmesi için özel olarak üretilmiş paketler içerisinde gönderilmektedir.
Meyvalarınızda hormon varmı?
Cevap : Muz meyvesi hormon kabul etmeyen bir meyvedir.
Muzlarınız nasıl sarartılıyor?
Cevap : Tüm dünyada oldugu gibi çağın teknolojisini kullanarak etilengazı ile sarartılmaktadır.
Anamur muzu nasıl saklanmalıdır?
Cevap : Muzun tropikal iklim meyvesi olmasından dolayı serin ortamlarda kararma yapacaktır.Bu sebeple bu meyveyi buzdolabında veya ortalama 6-8 derecenin altında sıcaklıkların oluştuğu ortamlarda saklamaktan sakının.